Що таке “Соціальний Колайдер”?

Соціальний Колайдер – це навчальна програма для людей, які хочуть розвивати своє місто та громаду. Ця програма пропонує учасникам через практику, спілкування з експертами, обговорення та активні дії здобути навички та знання, необхідні людині, яка хоче втілювати позитивні зміни в суспільстві. Формати роботи направлені на спільну дію, співтворчість та партнерство.

Чому саме колайдер?

У фізиці так зветься прискорювач заряджених частинок. Потрапивши до цього пристрою, електрони та протони розганяються таким чином, що під час зустрічі виділяють енергію. І таку потужну, якої вони не мали поодинці!

Так само соціальний колайдер «зіштовхує» цікавих людей та їхні творчі ідеї. Спілкуючись та працюючи разом, вони посилюють суперздібності одне одного. І отримавши заряд високих енергій, запалюють оточуючих та роблять яскравішим оточення.

Улітку 2016 року такий процес уже вибухнув у Запоріжжі та Дніпрі. Тоді ми зіштовхнули більше 30 активістів – і допомогли розробити такі неординарні проекти як «Крыша» у Дніпрі (створення відкритого простору для культурних подій і спілкування на даху ОСББ), «Смарт пікнік» там само (реновація покинутих будівель шляхом створення арт-фестивалю), «Доступне місто» (спрямований на адаптацію Дніпра для пересування людей з інвалідністю), «Gojda» та  «УрноФест» у Запоріжжі (встановлення парних гойдалок для дітей і батьків, проведення фестивалю культури поводження зі сміттям), створення мережі донорів крові та інших.

Для кого ця програма?

Ми запрошуємо включатися всіх активних містян, які бажають:

  • здобути знання та навички, необхідні для реалізації соціальних проектів;
  • зробити просто зараз щось реальне для розвитку своєї громади.

 

Обмежень за віком – жодних! Досвід роботи в громадському секторі не обов’язковий, але потрібна певна практика соціальної активності.

Про що дізнаються учасники?
  • Як отримати фінансування своїх проектів з різних джерел.
  • Як суспільно корисна робота регулюється юридично.
  • Як правильно розповідати про себе суспільству, щоб тебе побачили і почули.
  • Як організовувати публічні заходи, щоб усім було весело і корисно.

І ще багато фірмових таємниць громадського активіста!

Як будуватиметься робота?

Учасники колайдера отримають заряд теорії та практики:

  • слухаючи лекції експертів;
  • працюючи разом у майстернях;
  • під час навчальної поїздки до Києва, в гостях у найпотужніших громадських організацій країни.
Що матимемо в результаті?

Активні команди зможуть ретельно розробити власні проекти для покращення міста та громади та самостійно організувати соціальні події у своїх містах.

 

Слідкуйте за новими пригодами частинок високих енергій у наших статтях та звітах на Фейсбуці!

Изображение
Спільний знаменник
Форум «Спільний знаменник: партнерства заради змін», організований ГО «Дивовижні» зібрав громадських активістів, що обговорювали «Як будувати партнерство в громадських ініціативах і для чого воно взагалі потрібне?»
Изображение
Досвід «Соціального колайдера»: два міста, сім подій
У звичайному колайдері зіштовхуються частинки і вивільнюється енергія, а у соціальному взаємодіють активні люди. Їхня енергія також посилюється й починає шукати реалізації.