Серія 1. Ідея + команда
Літо 2013. Марія Насєдкіна спіймала ідею корисного проекту, яку довго обдумувала.
Вересень 2013. Активний пошук однодумців.
Жовтень 2013. Перша акція «Дивовижних».

На мюнхенській школі соціальних стартапів Марія дала собі відповідь на питання: «Яку одну річ я хочу змінити в суспільстві?» – «Байдужість!»

Марія Насєдкіна:  «Я зрозуміла: але ж у нас в країні стільки дивовижних людей! І саме вони є основою позитивних змін. Я хочу їх об’єднувати!»

Повернувшись з навчання за кордоном в Україну, Марія написала в соцмережах: «Шукаю людей у команду!» Щодня – по 2-3 зустрічі. Першою людиною, що відповіла: «Спробуємо зробити щось конкретне!» – була Ярослава Коротецька.

8 людей долучилося до першого заходу «Дивовижних» – прибирання Святошинського лісу. І для двох організаторок це був неабиякий успіх.

Ярослава Коротецька: «Ми ще не спланували наступний захід, як почули від учасників: «А давайте зберемось і на наступні вихідні!» Ми з Машею переможно перезирнулися: вау, ось вона є, бажана проактивність!»

Серія 2. Дивовижні тусовки
Листопад 2013. У команді – четверо постійних учасників.
2014-2015.  Провели за свої кошти більше 20 акцій, що залучили киян до активних дій задля позитивних змін.
Січень 2016. Виграно перший конкурс. Низка спроб завершилася першою вдачею. Буде отримане фінансування діяльності!

Усі в команді мали роботу. Над акціями та розвитком проекту працювали по вечорах, у вихідні й свята. Фарбу та інші потрібні речі купували на свої гроші.

Кожна акція з благоустрою («Дивовижна тусовка») мала на меті не тільки зробити локальне поліпшення – а й показати: активність – це можливо, це цікаво.

Реакції на акції були різноманітні. Один сусід, побачивши, що його під’їзд ремонтують, міг принести грошей на матеріали, а інший… викликати поліцію (!).

5 місяців – таким був термін дії першого гранту. Непростий вибір: піти з успішних місць роботи й узяти на себе велику відповідальність та «пірнути у невідомість» – або?..

Марія Насєдкіна: «Чесно, було страшно. Але прийшло прийняття думки, що ти можеш програти – це теж буде досвід. І навіть якщо нічого не вийде – ми принаймні спробуємо. Я відверто поговорила з усіма, й більшість звільнилися, одразу або поступово».

Серія 3. Включайся!
2016. Перетворення волонтерської ініціативи на громадську організацію.
Січень 2017, травень 2017. Соціальні ролики «Дивовижних» – «Включайся!» та «Пристебнись!»
Квітень – вересень 2017. Проходять фестивалі uCRAZYans.

«Дивовижні» поширили свою діяльність на 8 міст. У кожному – намагаючись максимально залучати містян до обговорень та заходів. Ще один крок того року – запуск навчальної програми «Соціальний колайдер» для активістів.

Як звичайний колайдер надає прискорення частинкам, так соціальний – «зіштовхує» активних людей та їхні творчі ідеї.

Одним із напрямків наших креативних комунікацій стали зйомки відео. Крім соціальних роликів, ми створили пародійний реп-кліп «Саме час для Дивовижних» та фільм про людей, які разом творили uCRAZYans.

За першу ж годину ролик «Включайся!» мав 5 300 переглядів, 210 шерів, 18 000 охоплення. Станом на листопад 2017 року його переглянули у соцмережах біля мільйону разів. Лише за місяць трансляції на телебаченні його побачило майже 2,3 мільйонів глядачів.

5 міст України охопив громадський простір uCRAZYans. Мета події – розповідати містянам, що саме роблять громадські організації, соціальні активісти у місті та в країні. У цікавій та яскравій формі!

Докладну історію uCRAZYans – з усіма фактами, цифрами, аналізом та емоціями – можна прочитати українською ?  https://goo.gl/BJvEFu та англійською ?  https://goo.gl/ApQYVQ

Серія 4. Творимо зміни спільно
2017. Отриманий інституційний грант.
Літо 2017. Остання «Дивовижна тусовка»: переходимо на новий щабель!
Листопад 2017. Оголошено конкурс «Соціальний колайдер» для громадських організацій та соціальних ініціатив.

Наступні три роки завдяки інституційній підтримці USAID/ENGAGE будемо активно ділитися досвідом та поширювати наші напрацювання.

Про всі етапи, умови та результати конкурсу розповідаємо тут.

Етапна дивовижна тусовка була організована вже не самою командою, а волонтеркою – за підтримки організації. «Дивовижні» змінюють фокус: від демонстрації можливостей позитивних змін «власним прикладом» – до підвищення спроможності інших організацій.

Ми стаємо майданчиком взаємодії, де зустрічатимуться ідеї та однодумці, налагоджуватимуться партнерства та творитиметься #переможенька!

5 організацій – переможців конкурсу мають змогу посилити свої спроможності. У тісній співпраці та співтворчості з ними ми проведемо 2018 рік!

Стати частиною цієї дивовижної історії можна, до 15 січня 2018 року заповнивши анкету ? https://eSurv.org?s=MHMDGG_23ea0394

Історія продовжується! Хто з нами? #Включайся!

Останнє оновлення: … 15 січня 2018