
(Обережно, текст базується на реальних подіях!)
Дуже часто представники громадського сектору скаржаться на те, що вони не почуті та не побачені, ЗМІ їх ігнорують, через те суспільство мало обізнане і глухе до громадських організацій.

У своїй роботі в Дивовижних я моніторю майже всі канали, якими можна з нами зв’язатися: пошта, фб-скринька, інста. Тому маю чимало прикладів, коли люди та організації навіть не давали собі шансів на ефективну комунікацію. Цей текст написаний, щоб на помилках інших, дати зрозуміти кожному, де у ваших не надто ефективних партнерствах та комунікаціях можуть бути ваші власні помилки.
Пишіть лаконічно
Людина, що перевіряє пошту, не має років вільного часу, щоб читати передумови створення вашого проекту. Якщо хочете попросити про поширення інформації, не варто намагатися перетворити чийсь медіа-майданчик на меморіал вашої події.
Достатньо буде додати лише головну інформацію: «Де? Коли? Що?» + Додати посилання на подію та контакт. Якщо хтось буде зацікавлений у більш детальному описі – він з вами сконтактує.
Особливо дивно виглядає прикріплений прес-анонс без прохання розмістити анонс у фб чи стати партнерами. З якою метою він був надісланий? Краще лаконічно та на початку листа зазначати мету вашого звернення.
Пишіть завчасно
Одного разу нам надіслали прохання розказати про подію. Все ок. Але написали о 23 годині, а подія мала відбутись вже наступного дня…
Розкрию таємницю: організації мають контент-плани, тому давайте їм змогу налагодити всі процеси. Надсилайте анонс хоча б за тиждень, щоб аудиторія змогла завчасно дізнатись про подію, а організація мала час на публікацію про неї.
Пишіть вчасно
Колись отримали листа про потенційне партнерство о 21 годині у п’ятницю. А партнерство стосувалось події, що мала відбутись у вівторок. Вираховуючи вихідні, залишився лише день на обговорення, затвердження та реалізацію, що дуже маловірогідно. Писати важливе ділове повідомлення увечері або на вихідних – ідея не з найкращих, бо його у цей момент ніхто не прочитає. Оптимальний час – ранок. Коли всі перевіряють свою пошту.
Пишіть так, як вас попросили
При підборі людей на вакансію ваші шанси суттєво збільшаться, якщо ви хоча б спробуєте виконати всі зазначені умови.
Якщо просять надіслати CV та портфоліо, не треба писати, що вам ліньки, якщо просять зазначити конкретну тему листа – то напишіть. Це ж зовсім не складно! Якщо для конкурсу вас просять надіслати документи на пошту, не треба надсилати їх у фб, тому що вам так зручніше.
Подальша співпраця маловірогідна, якщо вам не вдалося виконати елементарні умови. Це стосується подання на тендери, гранти, конкурси, бо найпершим індикатором вашої потенційної відповідальності стає саме виконання базових форм подачі.
Пишіть цілеспрямовано
Перш ніж писати, поцікавтесь, яка тема організації/ порталу. Не треба писати про проведення уроку сексуальної освіти медіа-майданчику, що спеціалізується на урбаністиці, навіть якщо він дуже популярний, а ви дуже наполегливі. Це марнуватиме ваш час та час тих, до кого ви звертаєтесь.
По-перше, скоріш за все ваше оголошення не опублікують (100%, що ні), а по-друге, навіть якщо це раптом станеться, ви не потрапите до своєї цільової аудиторії. Краще розмістити новину про себе на декількох цільових ресурсах і сфокусувати свою енергію на партнерстві з ними. Перш ніж промотувати подію, ретельно вивчіть медіа-простір, де може опинитись ваша цільова аудиторія.
Отже, для того, щоб ваша пропозиція не залишилась без уваги, достатньо бути лише уважним до власних потреб та потреб інших.
Декілька порад:
- Соромитись не варто, якщо вам потрібна допомога з інформаційним партнерством, висвітленням події чи проекту. Є багато порталів, що профільно займаються схожими темами і завжди раді допомогти.
- Навіть, якщо вам відмовили, ставтесь до цього спокійно. Кожен має право керувати власним контентом.
- Намагайтесь знаходити партнерів, з якими ви будете обмінюватись новинами та допомагати один одному у поширенні новин.